SEO & SEM

eticaret
                SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?

Türkçe karşılığı olarak arama motoru optimizasyonu olan SEO: Web sitelerin ve ilgili anahtar kelimelerin arama motorlarınca üst sıralarda olması ve bu sıralardaki yerini koruması için yapılan iyileştirme ve düzenleme sistemlerine denir. Birçok web site sahibinin ihtiyaç duyduğu SEO hizmetleri son dönemlerde oldukça popüler olarak önemli bir durum haline gelmiştir.

SEO alanında birçok farklı düzenleme ve ekleme işlemi yapılabilir. Fakat yapılan tüm bu işlerin alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Çünkü Google, algoritmik yöntemlerini düzenli olarak değiştirerek tahmin edilmesi güç yeni kriterler belirler. Bu belirlenen kıstaslar doğrultusunda ilgili web siteleri yeniden düzenlenir ve sıralamaya konulur. GRM Yazılım şirketi olarak bizler, SEO uzmanı takım arkadaşlarımız ile web sitelerinizi en iyi ve farklı yollarla üst sıralara taşıyoruz. Bu alanda yaptığımız birçok çalışma aynı zamanda kalıcı sonuçlar da veriyor.

                SEM Nedir ve Nasıl Yapılır?

Arama motoru pazarlamacılığı anlamına gelen SEM: arama motorlarında aratılan kelimelerle alakalı reklamların sayfanın üst veya yan kısmında çıkması adına yapılan işlemlerdir. SEM işlemi, reklam kampanyaları açısından oldukça önem arz eder. Bunun sayesinde web site sahipleri reklamlarının Google kullanıcısı binlerce kişi tarafından görülmesini sağlamış olur.

SEM, firmalara ve bireysel kullanıcılara reklam yapma fırsatını oldukça kolaylaştıran bir sistemdir. GRM Yazılım, müşterilerine arama motoru aracılığı ile reklam yapma konusunda uzman destek sunan bir yazılım şirketidir. Bizler; sizleri ve web sitelerinizi düşünerek reklamlarınınız en üst sıralarda olmasını sağlıyoruz.

                SEO ve SEM Kullanımının Önemi ve Yararları

Bir firma için asıl önemli olan ne iş yaptığından ziyade o işi nasıl tanıttığıdır. Reklamcılığın dünyadaki en önemli faaliyetlerden ve iş kollarından birisi olması, tanıtımın önemini oldukça açıklıyor. Eğer ki evrensel boyutlara ulaşıp iş kollarınızı genişletmek istiyorsanız ilk ihtiyacınız daima reklam olmalıdır. Reklam, firmanızın tanıtımını yaptığı gibi aynı zamanda sektörde kalıcı bir hale gelmenize de yardımcı olur. Reklam birçok farklı yöntem ile yapılabilir fakat şüphesiz en etkili yöntem, Google gibi dünyadaki insanların % 92’nin kullandığı bir arama motoru aracılığı ile yapılandır. Fakat yaptığınız reklamların kalıcı ve görünür olmasını istiyorsanız SEO ve SEM konularına oldukça dikkat etmelisiniz. Siteniz için yapılan bu önemli işlemler neticesinde Google web sitesinde ilgili anahtar kelimeler doğrultusunda üst sıralarda yer alarak ulaşmayı amaçladığınız hedef kitleye doğrudan erişebilirsiniz.

Bizler, arama motorlarınca yapılabilecek SEO ve SEM işlemlerini en detaylı bir şekilde biliyor ve web sitelerine uyguluyoruz. Müşterilerimizin sitelerinin ve reklamlarının en üst sırada görülebilmesi ve bu konumu koruyabilmesi için özel olarak geliştirdiğimiz çeşitli yöntemler mevcuttur. SEO ve SEM konusunda profesyonel olan ekibimiz ile objektif ve çözüm odaklı çalışma prensibimiz neticesinde son derece başarılı sonuçlar çıkarıyoruz.